KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13141039
*
nr 1314 1039
Einar Krüger
(1910-1988), Sverige
Oljemålning, Vinterväg, "Skogen Bygget". Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm
Einar Krüger, svensk målare och konsthantverkare född 1910 i Halmstad, död 1988.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 mars 2020
kl 18:04:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/3 21:39:13
1
100 kr
19/3 23:59:58
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Einar Krüger
Einar Krüger, svensk målare och konsthantverkare född 1910 i Halmstad, död 1988.
Läs mer om Einar Krüger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar krüger motiv med snö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar snö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinter vintermotiv vinterväg
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Einar Krüger
Einar Krüger, svensk målare och konsthantverkare född 1910 i Halmstad, död 1988.
Läs mer om Einar Krüger
nr 1314 1039
Einar Krüger
(1910-1988), Sverige
Oljemålning, Vinterväg, "Skogen Bygget". Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm
Einar Krüger, svensk målare och konsthantverkare född 1910 i Halmstad, död 1988.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/3 21:39:13 | 1 | 100 kr |
19/3 23:59:58 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Einar Krüger
Einar Krüger, svensk mÃ¥lare och konsthantverkare född 1910 i Halmstad, död 1988.Läs mer om Einar Krüger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar krüger motiv med snö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar snö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinter vintermotiv vinterväg
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37